MČR Offroad Trial 17.-18.3. | Pístovské mokřady - jaro 2018 30.-31.3. | MČR Offroad Trial 14.-15.4. Kladno | MČR Offroad Trial 5.-6.5. |
MČR Offroad Trial 26.-27.5. Krnov | MSR+MČR Offroad Trial 23.-24.6. Valča, SK | EUROTRIAL Španělsko 27.-29.7. |
MČR Offroad Trial 8.-9.9. Milovice | MČR Offroad Trial 28.-29.9. Jihlava | MČR+MSR Offroad Trial 27.-28.10. Slovácko |

5.2.2018 večer došlo k havárii v serverovně a odnesla to část databáze. Bohužel ji není možné obnovit. Takže část příspěvků za nějakou poslední dobu chybí. Za komplikace se omlouvám. Komanche.
Dočasně nefunguje registrace uživatelů. Během února to bude vyřešeno.

množírny?

Jelikož je mezi námi spousta pejskařů, dávám zde možnost seberealizace :)

Autor tématu
huu
Legenda fóra
Témata: 18
Auto: sameček1,3širokej ex,mišivbuši space gear,MB 123t ve stodole,bydlík l300
Místo/Bydliště: sobeslav
Věk: 43
Stav: Offline

množírny?

Příspěvekod huu » Pá 26.01.2018, 19:44

Ahoj všem,děti mě víceméně ukecaly že si na jaře pořídíme štěnátko k naší Maud.Strašně toužej po borderce,tak jsem koukal jen tak z nudy na bazoš co takový štěně stojí a byl jsem překvapenej,že tak 80% všech štěnat je bez PP i když píšou že rodiče čistokrevní či dokonce s PP.Vím že ted borderky frčej,ale to jsou fakt všechno množírny? :ramena: Nebo jak se stane že od papírovejch rodičů máš štěnata bez papírů? Nerad bych něco takového podpořil :( jinak doufám,že když je vezmu do útulku,tak se zamilujou do první roztomilý kuličky a bude vyřešeno :mrgreen:
samuraj byl
cheero 4,0 HO byl
Eliška-L300 bydlík
forester
nikdy neříkej nikdy

paulo-77
Diskuzní bůh, vládce guruů
Místo/Bydliště: kousek od Znojma

Re: množírny?

Příspěvekod paulo-77 » Pá 26.01.2018, 20:16

Bohužel, ale věř tomu že na bazarech inzerují psi bez PP z 99,9 procent mnozirny
Edit. A k těm malejm bez PP po rodičích s PP je to tak, že každý pes s PP musí byt uchovněn podle podmínek klubu ve kterém musí být=peníze. Kdyz nebudeš v klubu= víc penez. Potom si musí zažádat o krycí listy=peníze, mimo klub= o hodně víc penez. Vystavení průkazu puvodu= penize. Potom členské poplatky.... Proto si kryje kolikrát Tonda s Maruš z jedny vesnice ale bohužel o se psy z jednoho vrhu...

kulevaros
Legenda fóra
Témata: 27
Auto: Suzuki samurai 1.3 Hard top
Místo/Bydliště: Bílé Karpaty-Valachia!!!!!
Věk: 39

Příspěvekod kulevaros » Pá 26.01.2018, 21:53

Muze to byt i trochu jinak. Kazda uchovnena fena od kazdeho druhu muze mit jen urcity pocet stenat ktere dostanou papiry. Kdyz jich je ve vrhu vic. Mas dve moznosti. Utratit nebo prodat bez PP.

Malina
Závislý diskutér
Témata: 1
Auto: stříbrný šíp (ešus,nicméně leštěnka jako prase) :D
Místo/Bydliště: Bryncl - Bástr
Věk: 38

Příspěvekod Malina » So 27.01.2018, 0:37

Meleš kraviny... Toto možná bylo praxí v minulém století, bohužel v dnešní době už nadbytečná štěňata neexistují a PP dostanou opravdu všechna štěňata z vrhu. A co člověku zaručí PP? Zejména rodiče i celý původ. U dnešních psů je velmi snadné dohledat webové stránky chovatelských stanic - vlastníků předků - nebo alespoň databáze, ve kterých jsou tito psi zaznamenáni, mnohdy i se zdravotními výsledky, úspěchy a svými dalšími potomky. Zájemce o ‚papírové‘ štěně tak tedy lehce vyhledá vše, co ho zajímá (např. zdravotní výsledky předků). Aby vrh mohl dostat PP, musí rodiče projít uchovněním, jehož náplň stanovil klub plemene, mnoho z nich má jako podmínku také povahové testy a určité zdravotní výsledky. Jedinec, který nesplní podmínku k uchovnění, není připuštěn do chovu. Tyto psy majitelé mnohdy používají k reprodukci štěňat bez PP! Nikde již ale neuvedou, že jejich pes nebyl klubem uchovněn kvůli agresivní povaze nebo třeba epilepsii (či jiné genetické chorobě), kterou s velkou pravděpodobností zdědí i štěňata.
Je mi jedno, co o mě lidi říkají za mými zády...
Důležité je jen to, že když se otočím, všichni drží hubu :D

Malina
Závislý diskutér
Témata: 1
Auto: stříbrný šíp (ešus,nicméně leštěnka jako prase) :D
Místo/Bydliště: Bryncl - Bástr
Věk: 38

Příspěvekod Malina » So 27.01.2018, 0:47

A pokud bys chtěl kupovat borderku bez PP po nepapírových rodičích (prodávají se na bazoši za nějakých pět až sedum tisíc) máš padesátiprocentní šanci, že ti z ní vyroste sice možná krásnej, černobílej, ale přece jen voříšek :wink:
To už je fakt lepší, zachránit nějakýho z útulku...
Je mi jedno, co o mě lidi říkají za mými zády...
Důležité je jen to, že když se otočím, všichni drží hubu :D

kulevaros
Legenda fóra
Témata: 27
Auto: Suzuki samurai 1.3 Hard top
Místo/Bydliště: Bílé Karpaty-Valachia!!!!!
Věk: 39

Příspěvekod kulevaros » So 27.01.2018, 9:00

Jestli je to ted nejak cerstve,tak jak pises nevim ,ale rozhodne ne od minuleho stoleti,

J.A.Y.
Inventář fóra
Témata: 13
Místo/Bydliště: konečně vlastní - Dědov
Věk: 36

Příspěvekod J.A.Y. » Ne 28.01.2018, 10:00

hodně dlouho to už je. Spíš bych to řek tak, že za svoji pejskařskou kariéru nepamatuju, že by tohle paltilo. Najdi si vo tom něco na interfernetu.
Průkaz původu je doklad o rodičích a spíš obecnějc předcích psa. Nezaručuje ani zdraví štěněte, ani vzhled apod. PP dostanou i nestandartní štěňata, jen je nemůžeš uchovnit.
ALE
hodně nemocí je dědičnejch, tzn můžeš snížit pravděpodobnost výskytu třeba dysplazie nebo zmíněný epilepsie a dalších nehezkejch věcí právě výběrem předků.

huu spočítej si, kolik tě bude stát pes jen za první rok života, potom spočítej kolik tě bude stát za celej život (udává se 10-17 let). V tomhle pohledu by se ti už mělo ukázat, že když ušetříš při nákupu 10 000, je to malá část nákladů na psa. A dost možná se ti ta cena vrátí ušetřením za léčbu v prvních pěti letech.Takže za mě radši ho o půlrok odložte a za ušetřený prachy za krmení apod kupte něco s kvalitníma předkama. A tím myslím otevři si všechny CHS v tvým okolí (i širším, dneska přece není problém jet 200km) a čti, jak na tebe působí už ta stránka. Pak není špatný do některý CHS zajet a pokecat. Myslím, že to problém nebude, ty lidi jsou rádi, že někdo další nebude podporovat množení. Můžeš si štěně domluvit i dlouho dopředu.
nic

Autor tématu
huu
Legenda fóra

Příspěvekod huu » Ne 28.01.2018, 11:50

Ahoj,to s papírama je jasný,jen mě šokovalo kolik lidí nabízí štěnata bez nich.Já myslím(doufám),že to děti pustí a pořídíme si nějakého voříška
samuraj byl
cheero 4,0 HO byl
Eliška-L300 bydlík
forester
nikdy neříkej nikdy

Alyss
Věčnej rejpal
Témata: 14
Auto: zelený přízrak
Místo/Bydliště: mmt. Brno

Příspěvekod Alyss » Ne 28.01.2018, 21:01

kulevaros napsal:Muze to byt i trochu jinak. Kazda uchovnena fena od kazdeho druhu muze mit jen urcity pocet stenat ktere dostanou papiry. Kdyz jich je ve vrhu vic. Mas dve moznosti. Utratit nebo prodat bez PP.

Se opravdu divím, že jako myslivec, kterej se psama určitě přijde do kontaktu, ještě pořád šíříš tyhle bludy. To platilo možná hluboko v minulosti, ale když se dneska např. feně NO narodí 16 štěňat, chovatel dostane 16 PP, i když 4 ty štěňata budou mít už na první pohled vadu, vyřazující je z chovu.
Pokud někdo zájemci o štěně tvrdí, že "fenka měla 8 štěňátek, 6 jsem jich už prodal, tyhle poslední dvě nedostaly průkaz původu", lže, jako když tiskne - nebo je to množitel. Stejně tak tvrzení "jo, štěňata jsou odčervený a očkovaný, ale veterinář mi očkovák nedal", i když to už se tak často nevidí.
Škoda krásy, kde rozumu není ...

Alyss
Věčnej rejpal
Témata: 14
Auto: zelený přízrak
Místo/Bydliště: mmt. Brno

Příspěvekod Alyss » Ne 28.01.2018, 21:03

huu napsal:Ahoj,to s papírama je jasný,jen mě šokovalo kolik lidí nabízí štěnata bez nich.Já myslím(doufám),že to děti pustí a pořídíme si nějakého voříška

Jestli si pořizuješ psa k baráku, na kterém ti až tak nesejde, co z něj vyroste, tak klidně. Ale jestli chceš parťáka do bytu, tak bych si to velice dobře rozmyslela. V útulku se ocitají psi, které někdo vyhodil, a ve většině případů k tomu měl setsakra dobrý důvod.
Škoda krásy, kde rozumu není ...

Autor tématu
huu
Legenda fóra

Příspěvekod huu » Po 29.01.2018, 11:58

Podmínka bude štěnátko,protože tu naší malinu jsme si brali v 9. měsících(mimochodem je skvělá) a kluci si chtěj užít tu chlupatou kuličku. a to ještě nebejvaj vrácený pejsci.Ono si nás nějaký štěně najde,jen mě právě šokovalo to množství štěnat bez pp
samuraj byl
cheero 4,0 HO byl
Eliška-L300 bydlík
forester
nikdy neříkej nikdy

Autor tématu
huu
Legenda fóra