Sobol

A jiný sovjetský úžasy .... :-)
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: http://www.offroadforum.cz/viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)

Potapec
Staroffrouďák
Témata: 100
Auto: Mercedes G 300TD
Místo/Bydliště: Oberland

Re: Sobol

Příspěvekod Potapec » Po 23.07.2018, 17:12

Chorche napsal:Jinak kdyby měl něgdo nápat jak zrealizovat tu výměnu motoru (legalizaci), případně zvýšení výkonu stávajícího a bál se to psát veřejně tak uvítám i sz nebo mejl samozřejmě ;-)

To se snad dá řešit přes poláky, né? :idea:
Motor začíná u šesti válců!!! Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor ...
Gdo nemá Géčko, ten jako by nebyl ;-) - aneb jak pravil Fidel: "Uš mě nebaví spravovat Toyotu, tak jezdim Géčkem"

Autor tématu
Chorche
Site Admin
Témata: 440
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chorche » Po 23.07.2018, 17:51

no to já právě nevim jesli dá či ne. F pšonsku sice měněj motory, vo tom vim, ale de voto jak to pak spětně přihlásit u nás. Na úřadě maj ke každýmu autu vypsaný motory se kerejma to bylo homologovaný. Něco jinýho je asi přes pšonky legalizovat kola nebo nárazník, ale ten motor nevim jak. Neřikam že to nejde, ale prostě neznam postup.
Gdo chce psa jíst, hůlky si vždy najde...

Václaf
Inventář fóra
Témata: 2
Auto: už zase břichoplaz :-(
Místo/Bydliště: Dolní Přím 82
Věk: 40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Václaf » Po 23.07.2018, 18:45

Zapoměl jsi napsat,že tam máš i vanu,jen nevím jestli vířifku nebo obyč.:-) A co zámky,už nezlobí nebo plánuješ nějakou venkovní schránku na aku a vrták? Mě se jednou zamkl pes v nastartované dodáfce,v té bílé,ta měla čudly u okna jako škůdka. Naštěstí to bylo doma před vratama,tak jsem si došel pro náhradní klíč a odemkl. Těch centrálů se osobně dost bojím,paní co tu bydlí se mnou se zamklo po půl minutě mondeo,ale klíče už samo leželi na sedadle,kafrala venku. A Pajero,to byl případ sám pro sebe,to se zamykalo i nastartovaný,ale odemkl jsem ho čímkoliv,klíčemi od Nissanu,kapesním nožem,asi by šlo i dřívko od nanuku :-) Dodávka mi také naprosto vyhovuje,jen je opruz před akcí ji vyložit,naložit věci na pánskou a v neděli zpět. Jenže mít dvě dodávky,nedejchorche jednu z toho off,tak by to pro mne byl dost finanční luxus :-)
http://www.zprimskehopodzamci.cz
http://www.zednictvi.zprimskehopodzamci.cz/
Míca Pájo II.-bejvávalo :-(
Fiat Ducato
tel. 777 874 392

Autor tématu
Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chorche » Po 23.07.2018, 19:03

:-D ten zatracenej centrál uš pro změnu nezamyká prakticky vůbec Jinak vanu tam nemam, jen dřes. Ale usem si v něm naučil mejt i haxny. Tagže skoro vana :-D A sprchu samozřejmně vozim taky. Jen se sprchuju vně sobola aby mi nenavlch nábytek.

Manyjak
Staroffrouďák
Témata: 239
Auto: Aro 324 TD a další
Věk: 48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Manyjak » Út 24.07.2018, 19:38

Chorche napsal:Jinak kdyby měl něgdo nápat jak zrealizovat tu výměnu motoru (legalizaci), případně zvýšení výkonu stávajícího a bál se to psát veřejně tak uvítám i sz nebo mejl samozřejmě ;-)

Já to asi dovedu, ale cena okolo 60 tis/BMW motor do Patrola taky de, jen to musí bejt stejný a lepší euro/. A jak jsem psal, odejdou ti nápravy. Rusové maj komplet pevnastní sety, ale cena se ti taky nebude líbit. H.

Autor tématu
Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chorche » Út 24.07.2018, 19:51

cena 60 za papíry nebo i s motorem? :-)
Vohledně nápraf sme se už bavili, ale fakt nevěřim tomu, že v nepřetíženym sobolu vodejdou dify. To je jedna z mála předimenzovanejch věcí. To by to museli dělat z plechovek vot kokakoly aby to při tý velikosti nevydrželo. Nicméně mam slíbený nový volnoběšky kerý zároveň vyřešej i chabrus ložiska v nábojích. To taky nebude zadarmo, já uš do sobola vysypal tolik peněs, že mě uš žádná cena nemůže rozhodit :-D Chci to auto dotáhnout do zdárnýho konce.

lopan123
Staroffrouďák
Témata: 27
Auto: Mitsubishi L300 4WD 2,5td
Místo/Bydliště: Hlinsko aneb daleko všude
Věk: 38

Příspěvekod lopan123 » Út 24.07.2018, 20:56

A pak čekat, až ospalej tirák z Turecka dokoná dílo zkázy.
A musí to jít.
A kdyby ne, tak 604840492

Manyjak
Staroffrouďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Manyjak » Út 24.07.2018, 21:09

Chorche napsal:cena 60 za papíry nebo i s motorem? :-)
Vohledně nápraf sme se už bavili, ale fakt nevěřim tomu, že v nepřetíženym sobolu vodejdou dify. To je jedna z mála předimenzovanejch věcí. To by to museli dělat z plechovek vot kokakoly aby to při tý velikosti nevydrželo. Nicméně mam slíbený nový volnoběšky kerý zároveň vyřešej i chabrus ložiska v nábojích. To taky nebude zadarmo, já uš do sobola vysypal tolik peněs, že mě uš žádná cena nemůže rozhodit :-D Chci to auto dotáhnout do zdárnýho konce.

Za zapsání motoru včetně všech potřebnejch zkoušek. Věřil bys mi to s těma nápravama kdyby jsi ty auta servisoval. Jinak si myslym, že by ti v pohodě stačit ten motor co je teď v Uazech má ke 140 koním a dáse ještě čipnout, Buchanka s ním 120 cestuje a předjíždí i 150. H.

Autor tématu
Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chorche » Út 24.07.2018, 21:20

jo, ten uazí motor by mi nejspíš stačil, sám uvažuju vo 160 koních. Ale jeho cena je vyšší neš za komplet tojotí motor i se špajskou. Páč bych ho musel kupovat novej, jetej je k nesehnání. Ty nápravy (mluvíš předpokládám stále o difech) bych ti věřil u přetěžovanejch gazel co máš možnost servisovat. Ne u lechkýho sobola, kerej veze jen kempovací cajky. Takový auto u nás je jen jedno pokud vim a nikdy si ho neservisoval ;-) Navíc nevim ani o jedný gazele či sobolu se swapem motoru u nás (kerý bys moch servisovat v souvislosti s vysypanym difem). Taže předpokldám vycházíš spíš ze skušeností se sériovejma autama kerejm se vysypal dif, páč do toho někdo naložil 3 tuny a zapnul špéru na asfaltu...

Autor tématu
Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chorche » Út 24.07.2018, 21:24

Jinak tu cenu za zapsání bych i akceptoval, pakliže by to bylo zapsaný nejen do TP, ale i do příslušný evidence ministerstva (STKčko pakliže nenajde příslušnej motor k autu ve svý databázi, dotazuje ministerstvo pokud vim). Jen zapsání do TP tudíš nehraje bohužel roli (jen prostý zapsání do TP bych uměl za zlomek tý ceny).

Manyjak
Staroffrouďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Manyjak » Út 24.07.2018, 23:28

Chorche napsal:Jinak tu cenu za zapsání bych i akceptoval, pakliže by to bylo zapsaný nejen do TP, ale i do příslušný evidence ministerstva (STKčko pakliže nenajde příslušnej motor k autu ve svý databázi, dotazuje ministerstvo pokud vim). Jen zapsání do TP tudíš nehraje bohužel roli (jen prostý zapsání do TP bych uměl za zlomek tý ceny).

Dělaj se brzdy, emise za jízdy a spousta dalších věcí , dost velkej problém pokud tam macpeš něco velkýho je z váhama. Vše co se ofiko přes zkušebnu schválí a legálně zapíše do TP je automaticky vedeno v databázi MD :wink:

Autor tématu
Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chorche » Stř 25.07.2018, 10:08

no pak by to bylo fajn (s tou databází). Já nic velkýho tam cpát nechci. Ideálně 3RZ-FE nebo 2TR-FE, to je velikostně stejný jako to co tam je a váhově možná i lechčí. Ale nevim jak s těma brzdama :-D Ty sou v sobolu takový specifický, ne že by to nebrzdilo, ale jaxi to pokaždý brzdí jinak a hlavně dyš se brzdí trochu víc tak to tahá volant z rukou... To by mohlo nějakýho zkoušitele dost rozhodit... :lol: A taky nechápu jak souvisí jinej motor s brzdama. Pokud de o emise, tak z čeho se vychází? Sobol bude plnit reálně gdovíco (neřešim jaký má euro), tojota by měla mít emise lepší podle mě. I vo dvě třídy eura starší... Běžce z roku 88 mi posledně nechtěli dát, páč měl emise lepší neš měli f toleranci :-D Museli sme přicpat vejfuk hadrem aby se tam ten smrat nakumulil...

Manyjak
Staroffrouďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Manyjak » Stř 25.07.2018, 19:44

Chorche napsal:no pak by to bylo fajn (s tou databází). Já nic velkýho tam cpát nechci. Ideálně 3RZ-FE nebo 2TR-FE, to je velikostně stejný jako to co tam je a váhově možná i lechčí. Ale nevim jak s těma brzdama :-D Ty sou v sobolu takový specifický, ne že by to nebrzdilo, ale jaxi to pokaždý brzdí jinak a hlavně dyš se brzdí trochu víc tak to tahá volant z rukou... To by mohlo nějakýho zkoušitele dost rozhodit... :lol: A taky nechápu jak souvisí jinej motor s brzdama. Pokud de o emise, tak z čeho se vychází? Sobol bude plnit reálně gdovíco (neřešim jaký má euro), tojota by měla mít emise lepší podle mě. I vo dvě třídy eura starší... Běžce z roku 88 mi posledně nechtěli dát, páč měl emise lepší neš měli f toleranci :-D Museli sme přicpat vejfuk hadrem aby se tam ten smrat nakumulil...

Hele ty brzdy sem nevymyslel, tak to prostě reálně je. Motor musí mít papírově stejný nebo lepší emise/euro/ než původní, což je ve tvym případě minimálně euro 4-5 /nevim co máš za rok/. Pak jsou prostě předepsaný další měření a zkoušky v autě, přes to prostě vlak nejede. :wink: H.

Autor tématu
Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chorche » Stř 25.07.2018, 19:53

mam prosinec 2014, euro si už nepamatuju, bude to 4-5 jak řikáš. Ty tojotí motory nevim jaký maj euro, jestli vůbec náký, poněvač nejsou z evropskýho trhu pokud vim. Bohužel nevim co jinýho tam dát aby to dávalo smysl (finanční a výkonovej).

Autor tématu
Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chorche » Ne 09.09.2018, 21:10

prototip novýho sobola gdo ještě neviděl

https://www.youtube.com/watch?v=TL2Cr8aWrcY

Vrátit se na “UAZ a Gazik”